Mi ez?
A Touchlink™ egy intelligens vezérlési rendszer, mely segítségével virtuális zónákat hozhatunk létre kompatibilis eszközökből létrehozott rendszerekben. Az AUDAC Touch™ használatával különböző erősítőket foghatunk össze, hogy azokat egy zónaként tudjuk üzemeltetni.
A fő funkciók:
- virtuális hangkörök összeállítása az eszközök csoportosításával
- bemeneti jel, hangerő és némítási funkció megosztása az eszközök között
- prioritások beállítása
Hogyan is működik?
Az AUDAC Touch™-ban, vagy az eszközökön beállítható, hogy a csoportokhoz rendelt eszközök, vagy kimenetek egy TouchLink™ zónaként viselkedjenek. Minden eszköz rendelkezik egyedi TouckLink azonosítóval, és ezek alapján csoportosíthatóak virtuális zónákba. A kompatibilis eszközök között található az AMP203, mely beépített hálózati csatolóval rendelkezik, de bármely ANI44XT hálózati csatolóval szerelhető eszköz is kompatibilis a rendszerrel, mint például:
- MFA széria
- SMA széria
- SMQ széria
- PMQ széria
- VEXO széria
- és hamarosan új termékek is érkeznek.
A virtuális zónákban megosztható a bemeneti jel, a hangerő, és a némítási beállítások. Ezáltal ezen eszközök egy zónaként fognak viselkedni. Mivel a rendszerben különböző teljesítményű erősítők, és hangsugárzók is lehetnek, beállíthatók konstans hangerő arányok, melyek a zóna hangerejének változtatásakor konstansak maradnak.
A bemeneti jelek szabadon megoszthatóak és választhatóak akár lokális, akár centrális forrásról beszélünk.
Nem utolsó sorban a prioritásokról: Az MFA szériás eszköz képes üzeneteket tárolni. Trigger jelre a háttérzene némításra kerül, és az üzenet lejátszása elindul. Ezen üzenet lejátszása is megosztható az adott zónába csoportosított eszközökkel, a háttérzene némítása mellett. Természetesen ez esetben is beállíthatóak különböző hangerők, (hangerő arányok), hogy a rendszer minden lefedett területen az adott akusztikai tulajdonsághoz a legjobban igazítva szólaljon meg, így biztosítva az elérhető legjobb beszédérthetőséget.
Felhasználhatóság:
- Olyan intézményben ahol vészkiürítési üzenetet akarunk közzétenni a halk háttérzene némításával, megfelelő ( a háttérzenei beállításánál jóval nagyobb) hangerővel.
- Olyan épületekben, ahol több zóna saját helyi forrásait felülírva pl. szünetjelet szeretnénk közzétenni, majd a központi szünetjel elhangzása után a rendszer visszaáll az eredeti lokális források beállított hangerővel való sugárzására.
- Egy üzletben, ahol a központi mikrofonpultról akarunk a teljes hangosítási rendszerbe bemondást kezdeményezni.
Ha bármilyen AV- val kapcsolatos kérdésed lenne, keress minket bizalommal!